یکی از حرفه ای ترین اعضاء تیم رسانه ای ریاست جمهور متهم به نداشتن سوابق مطبوعاتی شد!

در زمانه ای که دیگر دهکده مک لوهان جای خودش را به آپارتمان شیشه ای داده است و «ارتباطات» امری بدیهی ، ضروری، و البته عمومی شده است، کسی که بداند و بتواند از فناوری ارتباطات و علم ارتباط جمعی بهره بهتری بگیرد لاجرم در عرصه ارسال «پیام» موفق تر است. این توفیق برخاسته از شناخت است، یعنی شناخت درست ابزارهای ارسال پیام آن هم در لابیرنت جهانی رسانه ها .  ابزارها یا همان رسانه ها تنوع و تفاوت های بسیاری دارند. رادیو و تلویزیون ، مطبوعات ، دنیای شگفت اینترنت ، صنعت مخابرات و رسانه های دیگر طیفی به ظاهر ناهمگون را شکل داده اند که اگر با درایت صاحبان پیام «آرایش رسانه ای» بیابند پیام با بیشترین تاثیرگذاری به مخاطب خواهد رسید.

این مقدمه را گفتم تا پاسخی به تعرض سایت «جهان نیوز» بگویم که «نداشتن سوابق مطبوعات» را بهانه پردازش خبری غیرواقعی کرده است.

محمد جعفر محمدزاده را قریب به یک دهه است می شناسم ، از همان زمانی که به عنوان یک نیروی فرهنگی در هفته نامه بامداد و در جریان حوادث پس از دوم خرداد با قلمی متین و روشنگر مبانی ارزشی حاکم بر نظام اسلامی را تبیین و امکان تحلیل قضایا را برای قشر جوان مهیا می نمود.

بعدها از قلم محمدزاده بیشتر خواندم وقتی که در نشریه پیام جمعه می نوشت و یا ویژه نامه هنرآوران را منتشر ساخت و یا کتاب هایش را به ویژه درباره حافظ به چاپ رساند.

اوایل دهه هشتاد محمدزاده به صدا و سیما رفت و آنجا علاوه بر فعالیت های اجرایی در حوزه های «مدیریت پیام» مانند مدیریت تحقیقات و معاونت صدا سعی کرد ادبیات جدیدی را بکار گیرد. در همین زمان امتیاز نشریه«گفتار سبز» را گرفت و در واقع امکان همکاری مستقیم ما فراهم شد.

گفتار سبز قریب به 50 شماره به صورت هفته نامه استمرار یافت و نقش قابل ملاحظه ای در تعاملات فرهنگی و اجتماعی غرب کشور ایفا کرد و همین توفیق باعث انتخاب ایشان به عنوان «رئیس خانه مطبوعات کردستان» شد: مسئولیتی خطیر در استانی که «رسانه» و «پیام» اهمیت ویژه ای دارد.

در ادامه همین فعالیت ها بود که به روزنامه سراسری جام جم دعوت شد تا در کنار علی اصغر جعفری پرتیتراژترین روزنامه کشور را اداره کند. در این دوره که بنده مسئولیت اداره روابط عمومی و به فاصله ای اندک مدیریت خانه خبرنگاران آزاد و جانشینی سردبیر را در جام جم آنلاین به عهده داشتم از نزدیک شاهد حضور موثر محمدزاده در «شورای سیاست گذاری» و «شورای تیتر» این روزنامه تاثیرگذار و مهم بودم. در همین زمان ورود محمدزاده به اینترنت هم آغاز شد.در واقع چاره اندیشی ایشان درباره ارتقاء سطح اطلاع رسانی در سایت جام جم آنلاین باعث شد عملاً به هزارتوی اینترنت راه یابد و حداقل یک وبلاگ را با امضاء رسمی و احتمالاً وبلاگ های دیگر را به مدت چندسال اداره کند. در واقع کسی که وبلاگ نویسی را به عنوان یک رسانه شخصی و در عین حال تاثیرگذار تجربه می کند ، نشان می دهد که ارزش «مدیوم» را می داند و به «مخاطب» حتی به ظرفیت«یک نفر» اهمیت ویژه ای می دهد و همین است که صاحب این قلم با شوق در صدر خبر انتصاب ایشان نوشت: «یک وبلاگ نویس معاون اطلاعات و ارتباطات جمهوری شد!»

والبته اضافه کنید عضویت ایشان را در شورای سردبیری چند نشریه دیگر و تجربیات ایشان در دوره مدیرکلی روابط عمومی و بین الملل دیوان محاسبات که به اعتراف اهل فن فصل موفق ارتباطات گسترده رسانه ای دیوان با مطبوعات بود.

حال محاکات اینجاست:

از این سو شاد باش به خاطر آن که ، کسی به حلقه مهم تیم رسانه ای ریاست جمهوری وارده شده است که اهل قلم و اهل سخن بوده و تجربه مدیریت ممتاز در انواع رسانه ها از جمله صدا و سیما ، مطبوعات و اینترنت را دارد و از این لحاظ شاید یکی از حرفه ای ترین اعضاء تیم رسانه ای تلقی شود و از دیگر سو افسوس برای سایتی که داعیه خبر رسانی (اگر نگوییم خبر سازی) دارد و بدیهی ترین اصل تهیه خبر یعنی کشف سابقه و صحت موضوع را نادیده انگاشته و با چشم پوشی از واقعیت در مدار مطامع ناپسند سیاسی تهمت کم ارزشی را به نقل از یک منبع آگاه(بخوانید نا آگاه) وسیله هجمه به دولت کرده است!

دوستان نادیده جهان نیوز!

بد نگوییم به مهتاب اگر تب داریم!
+ نوشته شده توسط داود یاراحمدی / Davoud Yarahmadi در دوشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۸۷ و ساعت 16:38 |

 

محمدزادهمحمد جعفر محمدزاده مدیر مسئول فصلنامه "گفتار سبز" و از گردانندگان وبلاگ فرهنگی اجتماعی "گفتار سبز"  به معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور منصوب شد.در کارنامه فعالیت های رسانه ای محمد زاده علاوه بر مدیرکلی روابط عمومی دیوان محاسبات، معاونت مالی، اداری روزنامه جام جم در دوره مدیریت علي اصغر جعفري وجود دارد. 

 محمدزاده همچنین در آموزش و پرورش و صداوسیمای استان های لرستان ، ایلام  و کردستان مسوولیت های مختلف فرهنگی و اجرایی را به عهده داشته است.

کتاب های "تک بیت های حافظ" و " "گفتگو با امام علی(ع) در فراسوی زمان" از آثار چاپ شده محمدزاده است . همچنین مقالات مختلف ادبی و اجتماعی به قلم ایشان در مطبوعات سراسری به چاپ رسیده است.

برای هم وبلاگی توانمند ، صاحب ذوق ، اهل قلم ، و بیش از همه خوش خلق و نیکوخصالم آرزوی توفیق در مسوولیت خطیری که به عهده گرفته است دارم و البته امیدوارم حجم کاری ایشان مانع وبلاگ نویسی ایشان نشود!
+ نوشته شده توسط داود یاراحمدی / Davoud Yarahmadi در دوشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۸۷ و ساعت 16:37 |

 با توجه به درخواست های مکرر دوستان کارتونیست و کاریکاتوریست کشور ،لیستی از کارتونیست های زن ایرانی گرد آوری  شده که به شرح زیر می باشد:نظر دارد که در شماره جدید خود  به مشکلات و مباحث کاریکاتور  از نگاه  زنان کارتونیست و کاریکاتوریست ایرانی بپردازد .زین خاطر از تمامی زنان کارتونیست و کاریکاتوریست کشور  که اسامی آنها در لیست زیر می باشد - دعوت به عمل می آید که تا ۲۲ فروردین ماه  جاری –  ۴اثر، ضمن ارسال آثار ،بیوگرافی ، جوایز جهانی خود به آدرسcartooniran@gmail.com ما را در تهیه این گزارش همراهی کنند .

آثار ارسالی:a4 /  ۳۰۰  dpi  /  فرمت jpg

 جهت اطلاعات بیشتر با شماره :۰۹۱۲۲۱۶۱۲۹۲ تماس حاصل نمایید.

الف

آميلي گيتا/آذرينوشه الهام /اميرعبدالهيان ندا/اقدسي آناهيتا/ابوالحسني آزاده/انجم‌روز سپيده/اصلاني فائزه /اسماعيلي مريم/اخوت هانيه/ابراهيم‌زاده ربابه/احمدي منصوره/آل علي سيمين/اسكندري ارفعي زهرا/ايزدپناه برنا/اشتري دل‌آرام/افشار سميره/اميني فاطمه/اميني فائزه/اسماعيلي مهسا/ايماني راد الناز/امرالهي اكرم/احسان بخش سميرا/احمدي جم انوشه/اميريگانه زهرا/اماميان آناهيتا/آهوري مرجان/اخباري راضيه/اميني طاهره/اعظمي هيوا/احمدي زهرا/اعتباري فيروزه/ابراهيمي مريم/اشرف‌الديني اميره/برومند قدس مريم/احمدي پريسا/ايراني آزيتا/آهي اندي معصوم/ايماني ناهيد/ايماني پريسا/انسان‌دوست‌قزويني فرخ/امجدزاده معصومه/اسماعيلي فروغ/ايماني ليدا/رژنگ زيبا.

ب

 بداعي مهناز/بابانيان شهلا/بشيري‌وند اسماء/باب‌الحوائجي سوده/باقري طاهره/برهان رازي نسرين/بهادرگوش فاطمه/برومند قدس مريم/بختياري هدي/باغبان‌زاده ليلا.

پ

پورتيموريان الهام/پاك چاوان /پهلواني الهام/پاشايي ژيلا/پيريان سهيلا/پناهي زهرا/پورشعبان ناهيد/پيرهادي سهيلا.

ت

توسلي طيبه/تقي‌نژاد سمانه/تقی نژاد ناهید /توحيدلو منصوره/تنهايي مقدم ندا/تقوايي سميرا.

ج

جهان بخش هانا/جهان ديده رويا/جعفري فائزه/جمي رويا/جنگي مريم/جعفر‌نيا مژگان/جنتي راد سودا/جعفرپور فاطمه/جامعي‌فر مريم/جامعي‌فر مريم/جمشيدي نازنين/جنت‌خواه بهاره.

ح

حقيقي معصومه/حسيني‌ فائزه/ حميديه حسنا/حيدري فاطمه/حيدري الهام/حامدافتخار مهديه/حيدري معصومه/حيدري افسانه/حسيني هانيه/ حجازي پريسا/حسن‌پور شيدا/حسن‌پور شيون/حبيبي گلناز/ حسيني‌ سوده/ حق‌شناس نفيسه/

خ

خسروي افسانه/ خادمي‌فرد مريم/ خسروآبادي زهرا/ خاني مونا/خادم يحيوي ساناز/خوش‌لحن حسيني سميه/خال فريبا/خرمي مهناز/ خاتون‌آبادي ريحانه/

د

داورپناه سميه/ دهقان‌جمال‌ آبادي كبري /دانايي‌فر فريبا/ دهقانيان هاجر/ دميرچي هانيه/
ذ

ذاكر اصفهاني الهام/ذاكري سارا
ر
رضايي مرضيه/ رضايي مرجان/ رحيمي طاهره/ رزم دوست مژده/ رضويي طوسي ليلا/ره‌آموز ربابه/ رضايي مرضيه/رضايي مرجان/ رحيم‌زاده سارا/رجب‌زاده سپيده/ رفايي نرگس/رضايي نوري مژگان/ رحيمي اعلايي سمانه/ سعيدرحيمي سميه/
ز

زارع حديث/ زارع بهاره/زرگران راضيه
س
سردار خاني سارا/ ستايش سارا/ سعادت‌نيا مرجان/سميعي زهرا/ سيدرضا زاد دلالي سيده شيرين/ سينجلي سارا/ سرجويي آوا/سریزدی مهدیس/
ش

شهرادفر سيمين/ شوقي سميه/ شاهي‌وندي طاهره/ شمس‌الدين مرجان/ شكوري پريسا/شكوري نيوشا/شفيع آيسان/ شكراني مريم/ شيخ‌حسني ندا/ شائبي مقدم زهرا/شايسته‌كيا مونا/ شريعتمداري زينب/ شيرزادي مليحه/ شوال‌منش مهناز/شريف طيبه
ص
صفاري سپيده/ صابري زينب/صالحي طيبه/صاحبي زهره/صادقيان زهره/صدري پريسا/صديقي مقدم فرحناز/ صدرالديني هاله/صانع‌حقوق نگار/ صادقيان زهره/صدرالديني هاله/ صديقي شاهراه اعظم/صفايي معصومه/ صادقي نفيسه/صادقي نظيفه/ صالح‌آبادي زهرا/صيدي فرياد/
ض
ضيايي لاله
ط
طباخ‌خيريه فاطمه/ طاهري آرزو/طهماسبي رامين/ طاهرخاني عاطفه/ طبيب زاده سارا
ع
غفوري ميترا/ عباسيان سميه/عبدالله‌پور بهناز/غلامي مليحه/ عزيزمحمدي مريم/عزيزي فهيمه/ عباس‌نيا زهرا/عبدالهي‌نيا مجيد/ غلام‌حسني معصومه/ عبدلي مريم/علي‌آبادي مريم/عسگري يلدا/ علي‌اكبر فاطمه/ علي‌اكبري فاطمه/ عليزاده سعيده/ عابدي مائده/
ف
فريدنيا نسيم/ فضلعلي مهسا/ فاطمي منصوره/ فرقاني فاطمه/ فلاحي معصومه/فرقاني نگين/ فضل‌الهي مژده/فريدنيا نسيم/ فرامرزي سمانه/فرامرزي سميرا/ فرهاد كيايي مهديه/فضلي ليدا/ فريدوني فريبا/ فخارزاده كرماني الميرا/فهيم دژبان فرخنده/فرحزادي مريم/فتاحي‌زاده پروين /فراهاني الهام/فيروزآبادي زهرا/
ق
قضاوي ندا/ قطبي‌زاده مريم/ قلي‌پور شيرين/ قصابي حياتي ناهيد/قلي‌زاده فاطمه/قرباني منيره/ قرباني تهراني هاله
ك
كرباسچي بينه/ كاظمي مريم/ كريمي سودا/ كردستانچي منيره/ كوراني ليلا/ كردي ندا/كارخانه‌اي خديجه/ كشتكار فرامرزكرماني پروين
گ
گلبان نازنين/ كارگر سارا/
ل
لرستاني شيرين
م

محمدي سميه/مرعشي زهرا/مهدوي فر مهشيد/مهدوي فر مهسا/ ميرشاه‌ولد مينو/ محمدطالبي طرفردي مرضيه/ محمدقاسمي فرزانه/محمدقاسمي مريم/ مرزبان شيرين/موذني زهرا/ ماهيكار معصومه/مصلحي سارا/مولايي ليلا/محمدپور توانا فاطمه/ مرادي فريده/ مقصودي ناهيد/منتظري زينب/ مفاخر لادن/مهراني هاجر/ مهدويان مريم/ موسوي نرگس/مشايخ مرضيه/ مهين حسين‌نيا فاطمه/ ملكي مهين/ مهدويان مريم/مهديان‌پور سمانه/ معمار اردستاني پونه/محمدي عابدين/ معروفي صباح/محمدپور اعظم/محمدپور اكرم/مهرافشان مهشيد/مهرافشان مهسا/مشهدي مليحه/موسوي رقيه/ منشي‌زاده آزاده/ موحدبشيري بهار/محمدطالبي طرمزدي معصومه/موسوي معصومه/معزي آزاده/ محمدپور ليلا/موسوي زهره/ مهرباني زينب/  معتكف شيدخت/ مستعان‌فر بهناز/
ن
نعمتي فاطمه/ نظري نرجس/ نظري الهام / نصرآبادي هانيه/نيكي طراوات/ نيك‌خير شيما/ نيكچه دهي زينب
و
وزيري طهورا/ وكيل مهتاب 
 ي
يغمايي ياسمين/يكرنگي عاطفه/يزدي‌‌پور نغمه/يثربي فاطيما/ياوري فروشاني مهري/ يزدي مينا/يزدي مرجان

 

 

+ نوشته شده توسط داود یاراحمدی / Davoud Yarahmadi در شنبه هجدهم خرداد ۱۳۸۷ و ساعت 10:53 |